Partners

Wtorek 23.04.2024

Witamy w EduPage!

Drodzy Uczniowie,

na tej stronie będziecie mogli przejrzeć swoje plany lekcji, zmiany w zastępstwach, a także zapoznać się z innymi, bieżącymi informacjami. Mamy nadzieję, że strona przypadnie Wam do gustu i okaże się przydatna.

Witamy na stronie WWW

D I A L O G   A N N A   M A L I N O W S K I

• Na czas 27-30 września 2024 zaplanowane zostały warsztaty muzyczne.

Dokładne informacje już wkrótce.

• Für die Zeit vom 27 bis 30 September 2024 planen wir ein Musik-Workshop.

Weitere Informationen schon bald.

• Felietony ;-) - Obrazek 1 Od 2003 mam przyjemność pisać tzw. "Z życie wzięte" felietony. Ukazują się one w dwutygodniowym takcie na łamach (najlepszej w Polsce i to nie jest żart!) regionalnej prasy, czyli "Gazety Jarocińskiej". Zapraszam do zajrzenia w wybrane przykłady z ostatniego, czyli 2019 roku i życzę przyjemnej lektury!

Sw._Mikolaj_wie_lepiej.doc

Czas_porzadkow.doc

Nowe_L4.doc

Ale_jaja.doc

Prawo_jazdy_na_przyczepe.doc

Pytajcie_o_rabat.doc

Przejazdem_z_rozjazdem.doc

Twoj_ePIT.doc

Jarocinski_koniec_wakacji.doc

Ta_piosenka_cie_zegnamy_profesorze.doc

• O "Dialog Anna Malinowski" - Obrazek 1 „Dialog Anna Malinowski” założona została w 2003 roku. Jej celem jest pogłębienie już istniejących oraz nawiązanie nowych kontaktów polsko-niemieckich na bazie dobrego sąsiedztwa.

W programie znajdują się:

Seminaria specjalistyczne dla polskich i niemieckich nauczycieli,
    Polsko-niemieckie spotkania młodzieży,
    Polsko-niemieckie projekty dla maturzystów,
    Wycieczki dla niemieckich szkół,
    Polskie i niemieckie kursy językowe.

Do najważniejszych celów należy:

Integracja polskiej i niemieckiej młodzieży oraz likwidacja istniejących po obydwu stronach uprzedzeń,
    Kształtowanie postawy autonomicznej i kompetencji międzykulturowej u młodzieży,
    Szkolenie polskich i niemieckich nauczycieli, którzy angażują się w polsko-niemiecką wymianę młodzieży i są na nią otwarci,
    Przekazywanie wiedzy krajoznawczej o Polsce i Niemczech,
    Nauka języka obcego (język polski i niemiecki).

Seminaria specjalistyczne

W ramach przeprowadzonych seminariów specjalistycznych poruszono już takie tematy jak:
    Projekt jako jedna z form polsko-niemieckiej wymiany młodzieży,
    Międzynarodowe spotkanie młodzieży – przygotowanie, realizacja, ewaluacja projektu,
    Projekty całoroczne jako forma polsko-niemieckiej współpracy młodzieży,
    Komunikacja i kompetencja międzykulturowa w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży,
    Wpływ polsko-niemieckiej wymiany młodzieży na kształtowanie postawy autonomicznej u uczniów.

Podczas przeprowadzanych regularnie seminariów nauczycielskich, ich uczestnicy mają możliwość wysłu

• Über "Dialog Anna Malinowski" - Obrazek 1 "Dialog Anna Malinowski" wurde 2003 mit der Absicht gegründet die deutsch-polnische Zusammenarbeit zu vertiefen. Seit dieser Zeit strebt Dialog Anna Malinowski dieses Ziel an.

Das Veranstaltungsprogramm

In der Mitwirkung mit anderen Organisationen, ins besondere mit dem Deutsch - Polnischen Jugendwerk in Warschau, veranstaltet sie:

• Fachseminare für deutsche und polnische Lehrer,
    • deutsch-polnische Jugendbegegnungen,
    • deutsch-polnische Abiturientenprojekte,
    • deutsche Schulreisen,
    • deutsche und polnische Sprachkurse.

Zu den wichtigsten Zielen gehören:

• Die deutsch-polnische Integration der Jugendlichen und Abbau der gegenseitigen Vorurteile,
    • Prägung der Autonomie und der kommunikativen Kompetenz bei den Jugendlichen,
    • Weiterbildung der deutschen und polnischen Lehrer, die sich in die deutsch-polnische Jugendbegegnung engagieren oder ihr gegenüber offen stehen,
    • Vermittlung der deutschen und der polnischen Landeskunde,
    • Hilfeleisten bei dem Erwerb der Fremdsprache (Polnisch und Deutsch).

Fachseminare

In Rahmen der Fachseminare für die deutschen und polnischen Lehrer sind bis jetzt folgende Themen angesprochen worden:

• Projekt als Form einer internationalen Jugendbegegnung,
    • Internationale Jugendbegegnung –Vorbereitung, Durchführung, Evaluation eines Projektes,
    • Ganzjahrprojekte als Form der deutsch-polnischen Zusammenarbeit der Jugendlichen,
    • Interkulturelle Kommunikation und Kompetenz bei dem internationalen Schüleraustausch,
    • Einfluss der deutsch

• Dialog Anna Malinowski